• Anasayfa
  • YATALAK HASTA (PALYATİF) BAKIM MERKEZİ

Yatalak Hasta (Palyatif) Bakım Merkezi

Palyatif Yatılı Bakım Merkezi

Bu Hastanede Sevgi Var

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ‘Antalya’da kimse kendini yalnız hissetmeyecek. Bu merkez kimsesizlerin kimi olacak’ diyerek hizmete açtığı TEV Kamile Cephanecioğlu Palyatif Yatılı Bakım Merkezi ile evde bakımı zor, kimsesi olmayan, maddi imkansızlık nedeniyle hastasına bakamayan vatandaşların önemli bir ihtiyacı karşılanıyor.

Türkiye’nin En Büyüğü

Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edildikten sonra bir işbirliği protokolüyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredilen Palyatif Bakım Merkezi tıbbi ihtiyaç gerektiren evde bakım hastaları için umut oldu. 40 odalı 80 yataklı Türkiye’nin en büyüğü bir bakım merkezi olan geniş ve ferah hasta odaları, modern tıbbı cihazları, yemekhanesi, spor salonu ve kütüphanesiyle birlikte burada hastalarımıza ücretsiz hizmet sunuluyor. Merkezde, yatalak durumdaki hastaların ve yakınlarının günlerinin mutlu ve huzurlu geçirilmesi sağlanıyor.

Hasta Yakınları Çok Memnun

TEV Kamile Cephanecioğlu Palyatif Yatılı Bakım Merkezi, 40 oda ve 80 yatakla Türkiye’nin en büyük Palyatif Bakım Merkezi olma özelliğini taşıyor. Gazi Mahallesi, Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde hizmet veriyor. Hasta ve hasta yakınları böylesine önemli bir projeyi Antalya’ya kazandırdığı için Başkan Menderes Türel’e teşekkür ederek merkezin hizmetlerinden duydukları memnuniyetlerini ifade etti. Türel, “Burada evde bakımı zor olan, kimsesi olmayan maddi imkanı olamayıp bir bakıcı ile hastasına bakamayan vatandaşlarımızın çok önemli bir ihtiyacını görüyoruz. Biz Antalya’yı sağlık ve sosyal hizmet alanında dünyanın en ileri şehirlerinden biri yapmak istiyoruz” dedi.