ASFİM ( Antalya Spor ve Fitness Merkezleri )

Antalyalıları Sporla Buluşturan Adres ASFİM

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “Mutlu bir hayat için sağlık şart” bilinciyle hayata geçirdiği ASFİM (Antalya Spor ve Fitness Merkezleri) Antalyalıların vazgeçilmesi oldu. Şu ana kadar yaklaşık 80 bin Antalyalı bu merkezlerde, profesyonel eğitmenler ve diyetisyenler eşliğinde ücretsiz olarak spor yapma olanağına kavuştu.

Modern, tam donanımlı salonlarında profesyonel eğitmenler ve diyetisyenler eşliğinde ücretsiz spor yapma imkanı sunan ASFİM’lerde;

  • fitness,
  • step-aerobik,
  • pilates,
  • yoga,
  • zumba dersleri ücretsiz olarak veriliyor.

Çocuklar için ise temel jimnastik dersleri mevcut. Spor yapmak isteyen 15 yaş üzeri vatandaşlar ASFİM’lerden yararlanabiliyor. Antalya, Spor ve Fitness Merkezlerinin kayıt dönemleri 2 ayda bir yenileniyor.

Büyükşehir Belediyesi, Parkinson hastalarına ASFİM bünyesinde ücretsiz egzersiz programı da başlattı. Egzersiz programı haftanın dört günü gerçekleşiyor. ASFİM’de görevli uzman fizyoterapist ve diyetisyenler eşliğinde günde 1.5 saat uygulanan egzersiz programında Parkinson hastalarına refleks ve kaslarını güçlendirme eğitimleri veriliyor.

Konyaaltı, Atatürk, Kepez, Varsak, Gazipaşa, Korkuteli, Döşemealtı, Elmalı, Kemer, Demre ilçelerinde faaliyet gösteren ASFİM’e www.abbsporhizmetleri.com adresinden onlinebaşvuru yapılıyor.