Başarılı Öğrencilere Tatil

Başarılı Öğrenciye Tatil

Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci, karne sevinci yaşarken, başarılı öğrencilere en güzel karne hediyesini her sömestrde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel veriyor. Antalya genelindeki tüm ortaokul ve liselerin birincileri, aileleriyle 5 yıldızlı otellerde 3 gün tatille ödüllendiriliyor.

Aileler Birlikte Tatile Gönderildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) ve Alanya Turistik İşletmeciler Birliği (ALTİD) işbirliği ile gerçekleştirilen proje, Antalya’nın 19 ilçesindeki tüm ortaokul ve liseleri kapsıyor. 4 yıldır sürdürülen proje kapsamında Gazipaşa’dan Kaş’a okul birincileri yakınları ile birlikte 5 yıldızlı otellerde tatil yapmanın keyfini sürüyor. Öğrencilerin motivasyonunu ve başarısını artıran proje kapsamında 4 yılda 2.708 okul birincisi öğrencimize ve ailelerine, turizmcilerimizin sponsorlukları ile 5 yıldızlı otellerde tatil imkanı sunarak, başarılarını ödüllendirdik.

Aileler de Çok Memnun

Öğrenciler ailelerine tatil hediye etmenin mutluluğunu yaşarken aileler de çocuklarının başarılarıyla gururlanıyor. Veliler, çocuklarının motivasyon ve başarısını destekleyen, halkçı proje için Başkan Menderes Türel’e teşekkür etti. Projenin mimari olan Başkan Türel’in eşi Ebru Türel “Bu kamu ve özel sektör işbirliği ile hazırlanmış bir projedir. Tatil ödülü okullarda öğrencileri başarılı olmaya teşvik ediyor. Aileler de projeden çok memnun. Birçok aile ilk kez 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptıklarını ifade ediyorlar” dedi.