Sosyal Kart

Sosyal Kart 14 bin kişiyi aştı

Büyükşehir Belediyesi sosyo-ekonomik yönden dezavantajlı vatandaşlara 'Sosyal Kart' desteği veriyor. Antalya’nın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine dağıtılan Sosyal Kart bugüne kadar toplam 14 binin üstünde kişiye ulaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in en önemli sosyal projelerinden biri olan ‘Sosyal Kart’ ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin Antalya’nın dört bir tarafında yürüttüğü titiz ve kapsamlı çalışmalar ile ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen dar gelirli ailelere destek veriliyor.

Veren El Alan Eli Görmüyor

Sosyal yardım başvuruları, vatandaşların adreslerinde meslek elemanları tarafından yapılan sosyal incelemelerle yerinde tespit ediliyor. Sağ elin verdiğini sol elin görmediği bir anlayışla hizmet veren proje ile vatandaşlar Sosyal Kart’a yüklenen bakiye ile

alışveriş yapabiliyor.14.162kişiye ulaşan Sosyal Kart ile dar gelirli ailelere gıda, temizlik, kırtasiye gibi alanlarda alışveriş imkanı sunuluyor.

Faturalar'da Ödenebiliyor

Sosyal Kart ile dar gelirli vatandaşların ihtiyacı olan temel ürünleri istediği marketlerden karşılayabildiği gibi elektrik ve su faturalarını da ödeyebiliyor.