Kedi Evlerimiz ve Köpek Kulubelerimiz

Büyükşehir sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Onlar bizim sevimli dostlarımız !

Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki sevimli dostlarına sahip çıkıyor. Sahipsiz sokak hayvanlarını korumak ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çeşitli noktalara beslenme odakları, su pınarları ve uyarı levhaları yerleştiriyor. Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanı içerisinde bulunan; Konyaaltı Varyantı, Atatürk Kültür Parkı, Serdengeçti Parkı, Eski Belediye Hizmet Binası çevresi, Karaalioğlu Parkı, Düden Parkı (kedi evi yanı), Kızıllı Katı Atık Tesisi noktalarına beslenme odakları ve su pınarları yerleştirdi. Enerjisini güneşten kendi üreten beslenme odaklarında köpek yaklaştığında mama ve su ünitelere otomatik olarak veriliyor. Yaz aylarında sıcak havanın da etkisiyle susuz kalan sokak hayvanları için belirtilen noktalarda su pınarları da bulunuyor.

Büyük Kedi Evleri

Belediyemiz görev ve sorumluluk alanları olan AKM Parkı, Yavuz Özcan Parkı, Atatürk Parkı, Karaalioğlu Parkı, Yat Limanı, Düden Park, Varsak Düden Şelalesi ve Tarım İl Müdürlüğü kampüsü içerisinde olmak üzere toplam 8 adet 25-30 hayvan kapasiteli Kedi Evi yerleştirdi. Kedi evlerinin günlük bakım, temizlikleri belediyemiz tarafından yapılmakta ve kedi evlerinde barınan sahipsiz kedilerinin sağlık kontrolleri ile tedavileri Veteriner Hekimlerimiz tarafından sürdürülmektedir. Kedi evlerinde barınan sahipsiz kedilerin günlük mama- su ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca, Düden Park içerisinde yer alan Kedi Evinde güvenlik kamerası mevcuttur.

Mini Kedi Evleri

Belediyemiz tarafından 2017 yılı içerisinde 5-10 hayvan kapasiteli 20 adet Mini Kedi Evi yapılarak, Havalimanı gibi talep ve ihtiyaç durumları belirlenen bölgelere yerleştirilmiştir.

Sahipsiz Köpek Kulübeleri

Köpeklerin yazın sıcak, kışın ise soğuk havalardan ve yağmurdan korunması için 20 adet köpek kulübesi yapılmış ve Belediyemiz görev ve sorumluluk alanlarında uygun yerlere yerleştirilmiştir.