Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti

Büyükşehir Belediyesi yaşlı ve engellilerin yanında

Büyükşehir Belediyesi kimsesizlerin kimi oldu. 2014 yılından bu yana 4017 hastaya evde bakım hizmeti verildi. Evde Bakım Hizmetleri ile engelli, yaşlı ve yatalak durumdaki vatandaşların muayene ve diş tedavileri yapılıyor, hastaların öz bakımları yapılıyor, evleri temizleniyor, alışverişleri yapılıyor, faturaları ödeniyor.

Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti'yle;

  • 4.017 hastaya,
  • 3.012 doktor muayenesi,
  • 1.984 diş muayenesi,
  • 38.032 hemşirelik hizmeti,
  • 13.004 bakım hizmeti,
  • 3.420 kişiye mobil kuaför hizmeti,
  • 12.265 ambulans hizmeti vererek sağlıklı bir yaşamın kapısını araladık.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından 2005 yılında başlatılan Evde Bakım Hizmeti, zor durumdaki vatandaşların en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Antalyalı vatandaşların faydalandığı örnek sosyal projede yaşlı ve engellilerin bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Doktor ve hemşireler tarafından periyodik olarak ziyaret edilen hastalar muayene edilerek, kişisel bakımları yapılıyor. Tıbbi malzeme desteği sağlanan hastalara tansiyon takibi, idrar sondası uygulaması, serum takma, enjeksiyon, tetkik için kan ve idrar alma, pansuman gibi işlemler uygulanıyor. Hastaneye gitmesi gereken hastalar için ilgili bölümden randevu alınıyor. Ambulans desteği verilen hasta, hastanede daimi olarak bulunan bir ekip tarafından karşılanarak, işlemlerde kendisine yardımcı olunuyor.


Diş tedavisi de yapılıyor

Yaşı ve engelli vatandaşların evlerinde sıhhi tesisat sorunu varsa görevli teknik eleman tamiratını yapıyor. İhtiyaç sahibi hastalara alt bezi ve havalı yatak yardımı yapılıyor. Evde sağlık hizmetleri kapsamında doktor kontrolünün yanı sıra diş tedavisi de yapılıyor. Yaşlı ve engelli vatandaşların ayağına giden diş doktoru dolgu, diş çekimi, diş taşı temizleme gibi işlemleri yapabiliyor.