Antalya Gençlik Evi

Antalya Gençlik Evi Projesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi yanına toplam 1300 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdu yapacak. Öğrencilere son derece modern, ulaşımı kolay bir yurt kompleksi kazandırılacak. 2 ayrı blok halinde inşa edilecek kompleks içinde kültür merkezinden, fitness salonuna, sanat ve tasarım atölyesinden çamaşırhaneye her şey var. Projesi belediye şirketi ANTEPE tarafından hazırlanan proje, Akdeniz Üniversitesi Batı kapısı karşısında Milli Emlak’tan tahsis edilen 23 bin 802 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek. Kız ve erkek öğrenciler için iki ayrı bloklardan oluşacak.


İçinde Kültür Merkezi de Var


Her bir yurt bloğunda yatakhaneler, etüt odaları, televizyon odaları, fitness salonları, sanat ve tasarım atölyeleri, mescit, idari birimler, yemekhane, kafeterya, çamaşırhane, sığınak, otopark ve spor alanları bulunuyor. Her yurt bloğu kendi içinde engelli erişimine uygun olarak tasarlandı. Üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyacını daha konforlu ve güvenli hale getirmek amacı ile sosyal alanları da bünyesinde barındıran yurt kompleksi içinde bir de kültür merkezi yer alıyor.

Ayrıca öğrenci toplulukları ve Sivil Toplum Kuruluşları ve dernekler tarafından kullanılabilecek 11 adet ofis bulunacak.