KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi)

Şehit Dr. Atilla Nizam Sağlıklı Hayat Merkezi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kızıltoprak Mahallesi’ne Şehit Dr. Atilla Nizam Sağlıklı Hayat Merkezi kazandırdı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Kızıltoprak Mahallesi’nin 24 yıllık hayalini gerçekleştirerek hizmete sunduğu Şehit Dr. Atilla Nizam Sağlıklı Hayat Merkezi, Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Kadın Doğum, KBB, Üroloji ve Radyoloji branşlarında poliklinik hizmeti veriyor.

KETEM’de Ücretsiz Tarama

Koruyucu sağlık hizmeti ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) başvuran hastalar için devlet hastaneleri bünyesindeki tüm tetkikler ve tahliller yapılabiliyor. Kadınlara meme kanserine yönelik erken teşhisin önemi yine verilen eğitimlerle anlatılırken, kadınlar kendilerini muayene etmeyi öğreniyor. Merkez içerisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Gebe Okulu da yer alıyor.

Bütüncül Sağlık Hizmeti

Bünyesindeki 1 mamografi, 1 röntgen cihazı, 1 ultrason cihazı, 1 EKG cihazı ve 2 NTS cihazı ile görüntüleme hizmetleri sunuluyor. 7 ana branşta, uzman doktorlarla bütüncül bir sağlık hizmeti veriliyor. Hastalar muayenesini oluyor, tetkiklerini yaptırıyor. Sıra beklemiyor, başka hastanelere gitmek zorunda kalmıyor.

Çocuklar Oyunda, Anne Babalar Doktorda

Çocuklarıyla hastaneye gelen anne ve babalarında düşünüldüğü merkez

içerisinde çocuk oyun alanları oluşturdu. Hasta ebeveynler çocuklarını buraya bırakıp muayene olabiliyor.

Tam Donanımlı Bir Sağlık Merkezi

Şehit Dr. Atilla Nizam Sağlıklı Hayat Merkezi’nde bulunan diğer birim ve hizmetler şu şekilde; KETEM (Kanser Erten Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi), Aile Hekimliği Merkezi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gebe Okulu, Semt Polikliniği, Sigara Bırakma Polikliğini, HPV SMEAR Polikliniği, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti, Fizyoterapi Hizmetleri, Üreme Sağlığı Hizmetleri, Ergoterapi Hizmetleri, Çocuk Gelişimi Danışmanlığı, Sosyal Hizmetler Danışmanlığı, Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlık, Çocuk Oyun Odası, Fiziksel Aktivite Salonu. Ayrıca hastalar bu merkezde Mamografi, USG, Röntgen, EKG ve kan tahlillerini de yaptırabiliyor.