Antalya Nefes Alıyor

Daha yeşil

daha yaşanabilir bir kent Antalya

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir şehir bırakabilmek için hayata geçirdiği projelerle, Antalya 2 milyon 500 bin ağaç ve 21 milyon çiçekle bambaşka bir görünüme kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çiçek ve ağaçlandırma çalışmaları Antalya’nın güzelliğine güzellik katıyor. Bu çalışmalar kapsamında toprakla buluşturulan 21 milyon adet çiçekle Antalya rengarenk bir bahçeye döndü. 2014 yılından bu yana 2 milyon ağaç dikimi gerçekleşti ve 963 bin metrekare alanda yeşillendirme çalışması yapıldı.

19 ilçe rengarenk süslendi

Büyükşehir Belediyesi Antalya kent merkezi ve 19 ilçede cadde, park ve bulvarlarda peyzaj ve bakım gerçekleştirdi. Ekipler, kavşaklar, refüjler, parklar, bahçeler ve mesire alanlarını ateş çiçeğinden, kedi tırnağına, petunyadan, vapurdumanına ve begonvile kadar renk renk çiçeklerle donattı. Böylece yol ve kavşaklarda yürütülen çalışmalarla, ilçe girişinden çıkışına tüm ana yollarda estetik bir görüntü sağlandı.

Kepez Santralde çevreci dönüşüm

Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nde örnek bir çalışma ile hak sahiplerinin bahçelerindeki 11 bin ağacı kesmeyip tekrar yaşatmak üzere koruma altına aldı. Ağaçlara, hangi evin bahçesinden söküldüğünü gösteren analiz numarası ve ev sahibinin ismini belirten plakalar takıldı. Ağaçlar, daha sonra proje içinde yer alan Antalya'nın en büyük parkında değerlendirilecek

Konyaaltı’na 7 bin ağaç

Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeyle dünyanın en güzel sahiline dönüştürdüğü Konyaaltı Sahili, mavi ile yeşilin buluştuğu adres oldu. Yaklaşık 30 bin m2 beton alanın yeşil alana dönüştürüldüğü proje kapsamında mevcut tüm ağaçlar korunurken ve yaklaşık7 bin yeni ağaç dikildi.