Tünektepe Teleferik

Antalya’nın yeni çekim merkezi olacak Tünektepe Projesi’nin ilk adımı, 50 yıldır hayal olan Sarısu-Tünektepe Teleferik hattının hizmete girmesiyle atıldı. Projenin bir sonraki adımında Döner Gazino’nun bulunduğu Tünektepe’de Antalya’nın gelecekteki simgesi olabilecek 30 odalı bir turistik tesis, cazibe merkezi ve yaşam alanı projesi hayat bulacak.

“Antalya Kanatlanıyor” diye yola çıktık. 1. etapta 50 yıllık hayal olan teleferik projesini hayata geçirdik. Sarısu’dan 605 rakımlı Tünektepe’ye saatte 1.200 kişi taşıma kapasitesi olan teleferiğimizle yaklaşık 700.000 kişiyi zirveye taşıdık.

Simgesel özelliği ile kentimize ciddi bir katma değer katacak Tünektepe Projesi’nin 2. etap çalışmaları devam ediyor. Projede 3 Akdeniz fokunun arasında bir tane devasa turuncu küre yer alacak. Gece görüntüsü ise Antalya'ya ayrı bir görsellik getirecek. Proje gerçekleştiğinde Antalya’ya gelen herkes, nasıl ki New York’ta Özgürlük Heykeli konuşuluyorsa Antalya’da da Tünektepe konuşulacak.

TURİZMDE REKOR KIRDIK

Türkiye’nin en büyük tur oparatörleri ile, “Antalya Seni Bekliyor” kampanyasına yönelik iş birliği protokolü imzaladık. Bu kampanya ile farkındalık oluşturarak şehir ekonomimize katkı sağlamak için başta İstanbul olmak üzere 17 şehrimizde 7.000 mecrada Antalya’nın tanıtımını yaptık. Bu çalışmaların da desteğiyle 2018 yılında turizmde rekor kırdık.