Kadınlar Plaji

Kadın Plajları ile Pozitif Ayrımcılık

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik bir diğer hizmeti de kadınlar plajı.

Sarısu, Alanya Aysultan ve Finike Altuncanhatun Kadınlar Plajı’nda kadınlara 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara pozitif ayrımcılığının en güzel örneği olan ve içerisinde hamam, sauna, buhar banyosu, masaj, kuaför, cafe, pastane, balık ve et restoranı, kır bahçesi, pide fırını hatta butiğin bile yer aldığı bu plajlarda dört dörtlük bir hizmet sunuluyor.

Kadınlar Plajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak hayata geçirdiği Kadınlara özel plajlar yoğun ilgi görüyor. Dünya çapında ünlü plajlarımızın arasına Sarısu Kadınlar Plajı, Alanya Aysultan Kadınlar Plajı. Finike Aytuncan Hatun Kadınlar Plajı, Topçam Kadınlar Plajı gibi kadınlarımıza özel alanları da kattık.

Sarısu Kadınlar Plajı

Türkiye’nin en önemli ve büyük kadınlar plajlarından biri. 72 dönüm üzerine kurulu Kadınlar Plajı’nda kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak, her şeyi düşündük. Kadınlar Plajı’na giriş ücretsiz olup, plajda can kurtaran, özel güvenlik ve temizlik görevlilerinin tamamı kadınlardan oluşmakta. Ayrıca plajımız engelli kadınlarımızın da iç rahatlığıyla kullanabileceği şekilde tasarlandı.

Aysultan Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı’nın hizmete girmesininardından Antalya’nın her köşesinde ki kadınlar benzer taleplerde bulundu. Bu taleplere cevaben geçen yılAysultan Kadınlar Plajı’nı bölgenin tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlayıp, Alanya Uğrak Mahallesi’ndehizmete açtık.Plaja her gün Alanya’dan 5 araç, Gazipaşa’dan 3 araç ileücretsiz servishizmeti veriliyor.

Aytuncan Hatun Kadınlar Plajı

6 Milyon 504 Bin TL yatırım bedeliile kadınlar plajını hizmete açtık ve ücretsiz servisler tahsis ettik.8,4 hektarlıkalanda125 m2likkır kahvesi,6 m2likbüfe,100 m2likmescit, tuvaletler, duş üniteleri, soyunma kabinleri, rekreasyon alanları ve kadınlarımızın güneşlenip denize girmelerini sağlayacak üç adet100 m2likiskele bulunmaktadır. Böylece kadınlarımızın vakit geçirmekten keyif alacağı bir tesis inşa ettik.