Alanya'da Vakit Sevdiklerinize, Nakit Cebinize Kalıyor

Alanya’nın kanayan yarası trafik sorununa çözüm getirmek ve şehir içine nefesaldırmak için Alanya tarihinde bir ilk olan katlı kavşakları yaklaşık 96 Milyon TLyatırım bedeliyle Karayolları Bölge Müdürlüğü ile birlikte yaptık. Alanya-Telekom veAlanya-Ticaret Lisesi Kavşaklarını tamamlayarak Alanyalı hemşehrilerimizinhizmetine sunduk.

Ulaşım mühendislerinin yaptığı hesaplamalar gösterdi ki; Alanya halkı yaptığımız herkavşak sayesinde yılda ortalama 25 Milyon TL yakıttan, araç yıpranmamaliyetlerinden ve zamandan tasarruf ediyor.

ALANYA-GAZİPAŞA ÇEVRE YOLU ETAP ETAP AÇILIYOR

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü ile koordineli olarak yaklaşık 198 Milyon TLyatırım bedeli ile başlattığımız Alanya-Gazipaşa Çevre Yolu’nun 3,5 km’likkısmı hizmete açıldı. Kalan kısmın yapımında ise sona gelindi. Projeleribelediyemiz tarafından hazırlanan 2. etap için ise çalışmalarımız devam ediyor.

2. etap tamamlandığında çevre yolunun toplam uzunluğu 30,5 km’yeulaşacak ve üzerinde 3 viyadük, 3 tünel bulunacak. Alanya Doğu Çevreyolu;Oba Tüneli ile 1.350 m uzunluğundaki Mahmutlar tünelleriyle birlikte kesintisizulaşım sağlayacak.