Doğan Hızlan Kütüphanesi

Antalya'mıza 11 Kütüphane

Antalya Büyükşehir Belediyesi okuma alışkanlığı kazandırmak ve bunu bir yaşam biçimine dönüştürülmesini sağlamak için çeşitli projeler geliştiriyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren birime bağlı Antalya merkezi dahil 11 kütüphane bulunuyor. Kentin çeşitli bölgelerinde yer alan bu kütüphanelerde toplam 85 bin kitap vatandaşın hizmetine sunuluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesinin kütüphanelerine yaklaşık 30 bin kayıtlı üye bulunuyor. Bunun yanı sıra binlerce vatandaş kütüphanelerden kayıt yaptırmadan faydalanabiliyor

Doğan Hızlan Kütüphanesi

Büyükşehir Belediyesinin merkez kütüphanesi olarak hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi, aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen kitap bağış kampanyalarından birinin koordinasyon merkezi olma vasfını da taşıyor. Yılda ortalama 15.000 kitap bağışı alan merkez, Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki kütüphanelerin zenginleşmesi çalışmalarını yürütürken, Türkiye’nin dört bir yanından Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne iletilen kitap taleplerini değerlendirerek gelen bağışların uygun yerlere gönderilmesi için titizlikle koordinasyon sağlıyor.

Bu çalışmalar kapsamında son iki yılda 60 noktaya 25 bin kitap bağışı gönderimi yapan Büyükşehir Belediyesi Kitap Bağışı Koordinasyon Merkezi, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.